Украинцы пишут письмо уполномоченному по правам человека России Владимиру Лукину в защиту националиста, арестованного в Новосибирске

20 Сен 2006, 21:30

Украинцы собирают подписи под письмом на имя уполномоченного по правам человека России Владимира Лукина. Письмо выступает в защиту арестованного в Новосибирске за антирусские высказывания на интернет-форумах бизнесмена Тараса Зеленяка и в целом за свободу слова в интернете.

Шановний пане уповноважений з прав людини у Російській Федеріції!

11 вересня 2006 р. в місті Новосибірську розпочато судовий процес над громадянином РФ Тарасом Зеленяком, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі в інтернеті.

Ми звертаємося до Вас з проханням взяти справу Тараса Зеленяка під ваш особистий контроль, оскільки вважаємо, що у цій справі має місце брутальне порушення прав людини.

Як нам стало відомо із публікацій в пресі, підставою для порушення кримінальної справи стали дописи, які Зеленяк ніби-то залишав на одному з інтернет-форумів. Неполіткоректні висловлювання, які прокуратура інкримінує Зеленяку, на жаль, є звичним явищем для вільного віртуального простору. Існує багато людей, які в дискусіях не дуже делікатно добирають слова.

Але в інтернеті давно вироблені свої способи впливу на людей, які порушують правила мережевого етикету – наприкдад, “фізична” заборона на участь в обговореннях, яку накладають адміністратори форумів. Ніколи ще участь в інтернет-спілкуванні не була і не має бути предметом розслідування з боку спецлужб!

Шановний пане Лукін!

Ми не виправдовуємо і не звинувачуємо Зеленяка. Нас обурило те, в який спосіб слідство здобуло докази у цій справі.

Російська компанія “Перша миля” (інтернет-провайдер Зеленяка) таємно, не маючи санкції суду, здійснювала моніторинг трафіка свого користувача. Результати моніторингу пізніше були передані місцевому підрозділу ФСБ та стали підставою для кримінального переслідування.

Ми вважаємо, що компанія порушила ст.23 Конституції РФ та ст. 19 Загальної декларації прав людини. Моніторинг інтернет-трафіку рівносильний несанкціонованому прослуховуванню телефонних розмов чи перлюстрації письмової кореспонденції. Адже окрім повідомлень на форумах, провайдер незаконно переглядав цілком приватну інформацію громадянина Зеленяка, зокрема його електронне листування.

Шановний пане Лукін!

Ми вважаємо випадок Тараса Зеленяка кричущим фактом порушення прав людини в Російській Федерації, зокрема права на недоторканність приватного життя, права на таємницю листування, права на свободу переконань, права на свободу отримання і поширення інформації. Ми розцінємо переслідування Тараса Зеленяка як спробу російської державної машини поставити під контроль вільний простір інтернету – як це вже зроблено в Китаї, Ірані та інших недемократичних країнах.

Просимо Вас не залишати цей випадок поза Вашою увагою. У зв'язку з великим суспільним значенням цього питання, також просимо Вас дати офіційну відповідь на це звернення.

З повагою,
ті, що підписалися нижче.

Новости из рубрики:Мнения
Новосибирск был столицей науки. Теперь он стал центром научных репрессий
Илья Кабанов
Ученые находят решения проблем, стоящих перед человечеством. Поэтому их аресты — это репрессии против будущего.
© Тайга.инфо, 2004-2022
Версия: 5.0

Почта: info@taygainfo.ru

Телефон редакции:
+7 (383) 3-195-520

Коммерческая служба:
+7 (383) 3-192-552

Издание: 18+
Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях. При полном или частичном использовании материалов гиперссылка на tayga.info обязательна.

Яндекс цитирования